Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych

Urząd Statystyczny w GdańskuUrząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie województwa pomorskiego w dniach od 1 czerwca do 15 lipca br. jest realizowane badanie terenowe „Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel 1 i Sentinel 2 (Badanie „In situ” łac. w miejscu)”. Badanie to polega na rozpoznaniu, przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku, upraw na polach oraz ich opisu wraz z wykonaniem trzech zdjęć. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne jest wejście pracownika na teren działki, na odległość około 30m od granicy.
Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań satelitarnych  (pozyskanych z Centrum Badań Kosmicznych PAN) i porównanie ich z opisem wykonanym w terenie przez pracowników Urzędu Statystycznego, jest niezbędne dla właściwej interpretacji danych satelitarnych w celu określenia powierzchni wybranych upraw.
Powyższe informacje znaleźć można również na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Gdańsku: http://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/badania-statystyczne-z-zakresu-rolnictwa-w-czerwcu-i-lipcu-2017-r-,80,1.html.

0.00 śr. ocena (0% wynik) - 0 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website